Spis treści
- Bezpieczne meble dziecięce – spokojni rodzice, zadowolone maluchy
- Najczęstsze pytania Klientów z Białegostoku
- Zagospodarowanie przestrzeni pod sufitem przy meblach dziecięcych
- Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
- Jakie są zalety mebli dziecięcych z antresolą?
- Czym kierować się przy wyborze bezpiecznych mebli dziecięcych?
- Jakie są najczęstsze pytania Klientów dotyczące mebli dziecięcych z antresolą?
- Jak zagospodarować przestrzeń pod sufitem przy meblach dziecięcych?
- Czy meble dziecięce z antresolą są odpowiednie dla każdego wieku?
Któż z dzisiejszych dorosłych, będąc dzieckiem, nie marzył o piętrowym łóżku, kąciku do zabawy tuż pod sufitem albo kryjówce, gdzie można się zaszyć? Współczesne meble dziecięce są często realizacją takich marzeń, przy zachowaniu trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania.
Twoje dziecko pokocha meble z antresolą. Są urzeczywistnioną fantazją niemal każdego malca. Ich właściwości funkcjonalne oraz estetyczne plasują je na szczycie wśród mebli do pokoi najmłodszych. Zobacz, na czym polega fenomen antresoli.
Bezpieczne meble dziecięce – spokojni rodzice, zadowolone maluchy
Łóżka piętrowe zalecane są dla dzieci w wieku szkolnym. Ze względu na ryzyko wypadnięcia z wyższej kondygnacji producenci sugerują, by na piętrze nie sypiały maluchy poniżej 6 roku życia. Sporo zależy jednak od jakości snu – jeśli dziecko się nie budzi, nie wstaje w nocy, jest bardzo uważne, świadome otoczenia – wówczas jest gotowe, by spać „pod sufitem”.
Meble dziecięce z antresolą wyposażone są w szereg zabezpieczeń. Należą do nich różnego rodzaju barierki (również mobilne, które można zdemontować), ochraniacze, osłonki, podwyższenia. Schodki czy drabinki o szerokich stopniach, niezbyt dużych kontach nachylenia oraz balustrady to kolejne elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru mebli dziecięcych – mają niebagatelne znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa.
Najczęstsze pytania Klientów z Białegostoku
Wśród kwestii, nad którymi najczęściej zastanawiają się Klienci naszego zakładu stolarskiego w Białymstoku, znajdują się między innymi tematy związane z bezpieczeństwem, o którym szerzej napisaliśmy powyżej. Nierzadko słyszymy poniższe następujące pytania.
1. Jaki jest koszt mebli dziecięcych o konstrukcji z antresolą?
Podstawowe stelaże z prostą, standardową konstrukcją łóżek piętrowych, kosztują od 600–700 zł wzwyż. Na cenę wpływ ma:
- jakość materiałów – płyty laminowane są tańsze, drewniane deski – droższe,
- gabaryty mebli – im większe meble, tym zazwyczaj wyższa kwota, jaką trzeba za nie zapłacić,
- rodzaj wykończenia, impregnatów stosowanych do zabezpieczenia mebli na zamówienie – jeśli chcesz, by meble do pokoju Twojego dziecka przypominały na przykład piracki statek, a co za tym idzie, trzeba zastosować w tym celu różnorodne rodzaje materiały do obróbki drewna, należy liczyć się z wyższymi cenami,
- stopień skomplikowania zamówienia oraz czas, jaki jest potrzebny na jego zrealizowanie – im trudniejszy, bardziej czasochłonny projekt, tym większy wymagany budżet.
2. Jakie są rozmiary tego typu mebli?
Standardowe rozmiary łóżka na antresoli dla dziecka w wieku szkolnym są takie same jak dla osoby dorosłej – wynoszą one 90×200 cm. Jeśli chodzi o konstrukcje bardziej spersonalizowane, uwzględniające różnorodne przeznaczenia górnej zabudowy, nie ma tutaj żadnych kryteriów dotyczących wymiarów. Często takie rozwiązania przystosowywane są do wymiarów jednej ze ścian i rozmieszczane są na całej jej długości.
Dla młodszych dzieci górna kondygnacja zaczyna się około 150 cm nad podłogą, jednak zazwyczaj wykonujemy antresole na wyższych poziomach.
3. Z czego się je wykonuje?
Najlepszym materiałem do wykonywania stelaży piętrowych konstrukcji meblowych jest drewno. Cechuje je trwałość, odporność na codzienną eksploatację, a także możliwość renowacji czy dostosowywania wyglądu surowca do zmieniających się dziecięcych potrzeb. Istnieją ponadto meble dziecięce z laminatu, płyt MDF, metalu, czy złożone z różnych, mieszanych tworzyw.
Zagospodarowanie przestrzeni pod sufitem przy meblach dziecięcych
Wśród pomysłów na zagospodarowanie antresoli najczęstszym jest przestrzeń do spania. Można ponadto stworzyć kącik do czytania, odpoczynku, odrabiania lekcji. Coraz bardziej popularne stają się też mini place zabaw czy mini boiska sportowe, na przykład składające się z kosza do koszykówki albo bramek do piłki nożnej. Decydując się na takie rozwiązania należy liczyć się z koniecznością bardzo obszernej zabudowy kondygnacji górnej, by dzieci były całkowicie bezpieczne.
Piętrowe meble na wymiar to rozwiązania na tyle elastyczne, że kwestie ceny, rozmiarów czy kompozytów łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb.
Chcesz urządzić swojemu dziecku piękny pokoik, w którym spędzanie czasu stanie się przyjemnością? Postaw na meble dziecięce od sprawdzonego zakładu stolarskiego – zadzwoń już dziś.
Warto przeczytać: Z cyklu „Stolarz radzi”: z czym łączyć drewno
Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi
Jakie są zalety mebli dziecięcych z antresolą?
Meble z antresolą oferują funkcjonalność i wykorzystanie przestrzeni pionowej, co jest idealne dla małych pomieszczeń. Zapewniają miejsce do spania, zabawy i nauki, maksymalizując dostępną przestrzeń.
Czym kierować się przy wyborze bezpiecznych mebli dziecięcych?
Bezpieczeństwo mebli dziecięcych zależy od jakości wykonania, stabilności, zabezpieczeń takich jak barierki, oraz odpowiedniego doboru materiałów. Ważne są również odpowiednie zabezpieczenia i konstrukcja schodków lub drabinek.
Jakie są najczęstsze pytania Klientów dotyczące mebli dziecięcych z antresolą?
Klienci najczęściej pytają o koszt, rozmiary oraz materiały użyte do produkcji mebli z antresolą, a także o możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb.
Jak zagospodarować przestrzeń pod sufitem przy meblach dziecięcych?
Przestrzeń pod sufitem można wykorzystać na różne sposoby, np. jako miejsce do spania, kącik do czytania, miejsce do odrabiania lekcji lub nawet mini plac zabaw.
Czy meble dziecięce z antresolą są odpowiednie dla każdego wieku?
Meble z antresolą są zalecane głównie dla dzieci w wieku szkolnym. Dla maluchów poniżej 6. roku życia zaleca się ostrożność ze względu na ryzyko wypadnięcia.